Gittigidiyor’dan key satın almak güvenli mi?

Okuma süresi : 2 dakika

gittigidiyorlogoÇoğumuz doların da etkisiyle Steam ya da Origin‘deki oyun fiyatlarından şikayetçiyiz. Bu nedenle indirim kovalıyor ya da alternatif platformlardan daha ucuza Steam ve Origin anahtarları bulmaya çalışıyoruz. Gittigidiyor da bu platformlardan bir tanesi. Birçok satıcı burada piyasaya göre nispeten daha ucuza oyun anahtarı satınca ister istemez kullanıcıların ilgisini çekiyor ve akıllara kaçınılmaz soruyu getiriyor: Güvenli mi?

Yakın zamanda Gittigidiyor’dan oyun anahtarı alan biri olarak gönül rahatlığıyla söylüyorum: Güvenli, tabi doğru satıcıdan alıyorsanız.

Doğru satıcıyı bulmak ise oldukça kolay. Zaten gözümüze sokuyorlar o ‘çok başarılı satıcı’ vs sembollerini. Adam binlerce satış yapmış ve satın alanların %95’i olumlu geri dönüş yaptıysa gidip 5 TL ucuz diye daha önce 2-3 satışı olan adamdan ürün almak yanlış bir karar olur. Doğru satıcıyı bulamamış olsanız, sizi dolandırmak isteyen bir satıcıya denk gelseniz ya da o ‘çok başarılı satıcı’ ünvanına sahip adam size sahte oyun anahtarı verse bile Gittigidiyor’un ‘Sıfır Risk Sistemi‘ sayesinde güvende oluyorsunuz. Siz ürünü onaylamadığınız takdirde para 3 gün boyunca Gittigidiyor’un havuz hesabında kalıyor ve satıcıya aktarılmıyor. Böylelikle size çalışmayan bir oyun anahtarı vermiş olsalar bile bunu bildirip paranızı geri alma gibi bir imkanınız var.

gittigidiyorsifirrisk

İlla bir satıcı belirtmemi istiyorsanız ben anahtarı ‘BURSAGB‘ adlı bir satıcıdan aldım. Zaten kendileri sektörde az biraz isim de yapmış. Ürünü aldıktan sonra 1 saat içinde anahtar elime ulaştı. Açıklamalarda ‘anında’, ‘5dk içersinde’ vs yazsada temin süresi biraz gecikebiliyor, panik yapmayın.

Bu tarz key satışları sadece Gittigidiyor üzerinden yapılmıyor. G2A ve Kinguin bu tarz anahtar satışlarının kalbi. Eğer Steam ya da Origin’de fiyatlar size yüksek geliyorsa bu alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Unutmayın bu sitelerde sadece oyun anahtarları satılmıyor, Windows işletim sistemlerinden antivirüs programlarına kadar birçok orijinal anahtar bulabilirsiniz. Son olarak demem o ki: Bu sitelerden bilinçli olmak kaydıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Size sahte anahtar satmış olsalar dahi güvenli alışveriş sistemleri sayesinden kolaylıkla iade alabiliyorsunuz.

Sevgiler…

 

10 Yorum On Gittigidiyor’dan key satın almak güvenli mi?

 • Avatar

  Merhaba Gittigidiyordan ürün almak üzere iken yazınızı gördüm tavsiyenize uyarak Bursagb isimli dükkandan CS:GO Revolver Kasası Anahtarını satın aldım biraz acemilik çektim ama site yetkilileri kayıtlı numaramdan arayıp sorunu hallettiler toplam 15 dakikada anahtarımı teslim aldım daha kasa açmadım ama totem yaptım sabaha karşı kullanacağım tavsiyen için teşekkürler. alışverişimde bana yardımını esirgemeyen bursagb sitesinin güleryüzlü personeli dilara hanıma buradan teşekkürler.

 • Avatar

  bu keyleri satın alınca oyun orjinal mi oluyor ?

  • T

   Evet aldığınız oyun orijinal oluyor. Mevcut korsan oyununuz orijinale dönüşmüyor, yanlış anlaşılma olmasın. Sıfırdan orjinal oyun sahibi oluyorsunuz.

 • Avatar

  BursaGB önerin için teşekkürler artık oyun alışverişini onlardan yapıyorum, evet keyleri bir saate atıyorlar. Bilgilendirme için teşekkürler dostum.

 • Avatar

  Keyler nereye gidiyor

 • Avatar

  Ama steam veya origin üzerinden oyunu indirmek ve kotamızı harcamak bize kalıyor 🙂 halbuki dvd olsa kotamızdan gitmeyecek.

Cevapla:

E-Posta adresiniz paylaşılmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer