Hayatınızdaki en önemli sayılar – Numerous incelemesi

Okuma süresi : 2 dakika

Merhabalar, bu yazımda sizlere çok beğendiğim bir uygulamadan bahsedeceğim. Uygulamanın adı “Numerous” ve başlıktan da anlayacağınız üzere uygulama sayılarla ilgili. Bu sayılar ise hayatınızdaki hemen hemen her şeyle ilgili…

Uygulamayı nasıl tanımlayacağım bilmiyorum. Şöyle ki: Numerous hayatınızdaki merak ettiğiniz ya da bilmek zorunda olduğunu herhangi bir sayıyı size en kısa yoldan ve şık bir şekilde gösteren bir uygulama. Çok açıklayıcı bir tanım olmadığının farkındayım. Aşağıdaki resimle birlikte örnek vererek daha iyi açıklamaya çalışacağım.

IMG_3298Mesela diyelim ki 1 Amerikan dolarının kaç TL olduğunu, Apple’ın hisse değerlerini, sevdiğiniz filmin vizyona girmesine kaç gün kaldığını, şuanda kaç adet Apple Watch uygulaması olduğunu, Dünya’nın yakınından geçen astreoid sayısını ya da herhangi bir şeyi merak ediyorsunuz. İşte tüm bunları oluşturulan kartlardan seçerek ya da kendiniz oluşturarak ana sayfanıza ekliyorsunuz ve sayılar otomatik olarak bağlı olduğu servisten güncellenerek size ulaştırılıyor.

Yandaki resimde gördüğünüz gibi ben Google Analytics verilerini bile ekledim. Kullanıcıların ve editörlerin oluşturduğu binlerce karttan bulamazsanız diye kendinizin oluşturmasına da imkan verilmiş. Yani ana sayfanıza hemen hemen tüm merak ettiğiniz verileri kart olarak ekleyebiliyorsunuz.

Peki bu size ne gibi bir fayda sağlıyor ? Mesela diyelim sitenizin o günkü ziyaretçi sayısını merak ediyorsunuz. Uzun uzun Analytics’e girip bakmanıza gerek kalmıyor, Numerous bunu sizin için yapıyor ve sürekli olarak güncel tutuyor. Ya da beklediğiniz bir filmin vizyona girmesine kaç gün kaldığını internette araştırma yaparak ya da hesaplayarak vakit kaybetmenize gerek kalmıyor, seçtiğiniz ya da oluşturduğunuz kartı sürekli olarak güncelleyen Numerous bunu size gösteriyor.

Anlık olarak merak ettiklerinizin yanında diğer kartlarınızda ki verileri de toplu olarak gördüğünüz için bilgiler aklınızda bir süre sonra yer ediniyor. Böylelikle bir şeyleri hatırlamak için hafızanızı zorlamanız ya da uzun uzun internette araştırma yapmanıza gerek kalmıyor. Sanırım uygulamanın ne işe yaradığı kafalara oturdu.

 

Şimdi gelelim bu uygulamayı neden çok sevdiğime ve size tavsiye ettiğime. Öncelikle uygulama tasarımı ve kolay kullanımı ile sizi içine çekiyor. Günümüzde bir uygulamanın “iyi” olarak nitelendirilebilmesi için bu iki özellik şart oldu zaten. İkinci olarak merak. Merak ettiğim ufak tefek şeyleri (film vizyon tarihleri, sıradaki SpaceX fırlatması vs.) gibi şeyleri çok hızlı bir şekilde öğrenebiliyorum. Üçüncü bir diğer güzel özelliği ise sürekli güncellenmesi ve isterseniz bu güncellemeleri bildirim olarak alabilmeniz. Son olarak ise sınırsız veri. Uygulamanın kullanıcılara da kart oluşturma imkanı vermesi kütüphaneyi bir hayli geliştiriyor.

Aşağıdaki ekran görüntülerinden uygulamanın çeşitli özelliklerini görebilirsiniz. Uygulama AppStore ve Google Play’de ücretsiz olarak bulunuyor. Numerous’un ayrıca Apple Watch desteklemesi de gözümden kaçmadı.

 

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43

Cevapla:

E-Posta adresiniz paylaşılmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer