Her Ay Mutlu Hissettiren Kutu: Muhiku

Okuma süresi : 2 dakika

Birini mutlu hissettirmek ya da bunu gerçekleştireceğini söylemek birçok açıdan karmaşık ve iddialı bir eylem. Bu yazıda bahsedeceğim Muhiku ise tüm bu karmaşıklığı bir kenara atıp bu iddialı eylemin hakkını verebilecek potansiyele sahip bir girişim.

Muhiku nedir?

Muhiku her ay kapınızın önüne sizi mutlu hissettirecek hobi ve deneyim kutusu bırakmayı vadeden abonelik modelli bir e-ticaret girişimi.

Son zamanlarda dünyada abonelik modelini benimseyen şirketlerin sayısı bir hayli arttı. Haliyle bunun etkilerini ülkemizde de görüyoruz. Türkiye’de abonelik modeli deyince ilk etapta aklıma Chado, PatiKutu, Kutuda Sanat Var, Bi’kutu Mutluluk gibi girişimler geliyor, sayıları da her geçen gün artıyor. Muhiku da bunlardan bir tanesi.

Kutuda ne var?

Her ay tasarladığı farklı konseptler ve küçük sürprizlerle abonelerini mutlu etmeyi vadeden Muhiku, kutulara koyulacak ürünleri özenle seçiyor. Kutuda dünyanın farklı yörelerinden kahveler, çaylar, sizin için seçilmiş bir kitap, ev dekorasyon ve güzellik/bakım gibi hafif popüler kültürün etkisi altında kalmış ürünlerin yanı sıra bir de deneyim konsepti bulunuyor. Bu deneyim konsepti içinse kutuda çiçek yetiştirmek, heykel yapmak vb. faaliyetler için gerekli ürünler bulunuyor.

Kutunun tüketilebilir ürünlerin yanında bu tarz üretimi teşvik eden konseptler barındırması oldukça klas bir hareket.

Muhiku sadece ürün satmayı değil aboneleriyle birlikte bir ekosistem kurmayı da amaçlıyor. Yani abone olarak sadece içi cafcaflı ürünlerle dolu bir kutu almış olmuyorsunuz, Muhiku’nun çeşitli faaliyetlerine ve abonelerine özel sürprizlerine de ortak oluyorsunuz.

Kutular hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Neden abone olmalıyım?

Muhiku’nun her ay kapınıza sürprizlerle dolu bir kutu bırakması şüphesiz ilginç bir deneyim olacaktır. Kutunun genel olarak hemen tüketilemeyecek ürünler barındırması aylık abone olduğunuz bir hizmet için önemli bir artı. Öte yandan abonelik masrafının kutudaki tekil ürünlerin piyasa değerinden daha az olduğunu da hesaba katarsak Muhiku her ay kapısının önünde içinde mutluluk dolu bir kutu görmek isteyenler ya da bunu bir sevdiğine hediye etmek isteyenler için oldukça cazip bir kutu.

Shut up and take my money!

Muhiku hakkında aklınıza takılan sorular varsa sitenin sıkça sorulan sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Girişim özelinde konuşacak olursak Muhiku’nun geleceğinde yeni müşteri kazanmaktan çok bu müşterileri elinde tutmanın kilit rol oynayacağını düşünüyorum. Her ay bir önceki aydan daha iyi bir deneyim yaşamak isteyen insanları memnun etmek kolay olmayabilir, ama Muhiku’nun arkasında bu işin üstesinden gelebilecek bir ekip mevcut.

Muhiku bana bu yazıyı yazmam için tonlarca para ödeyen eden Hamit ve Ahmet‘in bir girişimi. Kendileri çalışkan ve yaptığı işlere tutkusunu yansıtan güzel insanlar. Umarım bu iştahlarını korur ve Muhiku’yu daha yükseklere taşırlar. Ayrıca bu arkadaşlar müşteri deneyimi ve iletişimi konusunda da son derece duyarlılar. Yani sitelerindeki iletişim adresleri ve diğer platformlar üzerinden aklınıza takılan herhangi bir şeyi çekinmeden kendilerine sorabilirsiniz.

Cevapla:

E-Posta adresiniz paylaşılmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer