San Diego Comic-Con çizgi roman, sinema ve televizyon dünyasını yakından takip eden herkesin gidip görmek istediği bir yerdir. Sözde çizgi roman odaklı olsa da nice blockbuster filmlerin tanıtımlarının yapıldığı, TV yıldızlarıyla gerçekleştiren paneller, cosplayler, video oyunları vs. gibi geekin isteyebileceği her şey olan bir fuardır Comic-Con. 1970’den beri San Diego’da düzenlenir.

Bu senede oldukça hareketli geçen Comic-Con’a Star Wars damgasını vurdu diyebiliriz. Gösterdikleri video dışında düzenlediği etkinlikle de baya bir ilgi odağı oldular. Comic-Con’da olan her şeyi buraya yazmam mümkün değil ama mutlaka görmeniz gereken bazı şeyler var. Hemen başlayalım.

1 – Star Wars : The Force Awakens – Comic-Con 2015 Reel

J.J Abrams ve ekibi yeni bir trailer yayınlamasalarda yerini daha güzel bir şekilde doldurdular. Star Wars’ın 7. filmi olan The Force Awakens çekimlerinin arka planını gösteren bu harika video belli ki insanlara CGI efektlerinin ne kadar az kullanıldığını belli etmek için yapılmış. Şahsen bu görüntüler beni 7. film için iyice umutlandırdı. Bakalım old-school kazanacak mı ?

2 – Suicide Squad – Comic-Con İlk Bakış

Ve sonunda geldi. DC’nin Marvel’ın ezici üstünlüğünden kurtulup ciddi bir atağa kalkmasını beklediğim 2016 yılında vizyona girecek olan Suicide Squad filminin ilk trailerı yayınlandı. Ne diyebilirim ki, Margot Robbie efsane oynamış görünüyor. Will Smith maskeyi çıkarmadığı sürece iyi, DeadShot karakteri için neden onun seçildiğini hala anlamış değilim. Herkes Jared Leto’nun Heath Ledger’ı aratacağını düşünse de filmi görmeden yorum yapmak doğru olmaz. Trailerı alıp götüren Harley Quinn’i canlandıran Margot Robbie oluyor. Ayrıca Batman’de gözümden kaçmadı. Sabırsızlıkla bekliyorum.

3 – Batman v Superman: Dawn of Justice – Comic-Con Trailer

Bir diğer DC yapımı olan Batman v Superman’de merakla beklenen filmler arasında. Tanrısal güce sahip Superman ile her şeyi düşünen taktik dehası Batman’in kapışmasını izleyeceğimiz filmin ikinci trailerı beni memnun etti. Ben Affleck baya kızmış görünüyor, yine “sad bat” triplerine girmiş. Cristopher Nolan ve Christian Bale yok diye üzülmeyin. Zack Synder ve Ben Affleck bu işi iyi biliyor. Ayrıca Wonder Woman ablayı görmek mutlu etti. Ha birde o Alfred ise eğer, hiç olmamış.

4 – Game of Thrones oyuncu seçmeleri

Beni en çok şaşırtan videolardan biri oldu. GoT oyuncularının katıldığı panel öncesinde yayınlanan eğlenceli video bazı oyuncuların seçmelerde ve provalardaki hallerini gösteriyor. Videonun sonunda tüm güzelliğiyle beliren Rose Leslie hepimizin duymak istediği o cümleyi söylemeden geçmiyor 🙂

5 – Sherlock : A First Look at the Sherlock Special

2017’de geri döneceği açıklandıktan sonra hayranlarına büyük hayal kırıklığı yaşatan Sherlock Yılbaşı Özel bölümünün tanıtımıyla karşımıza çıktı. Bennedict Cumberbatch ve Martin Freeman bu sefer 19. yüzyıldaki Londra sokaklarında maceraya atılıyor. Bölümün seriyle bir bağlantısı olmayacak.

Son olarak Warcaft filminin paneli beni hiç memnun etmedi. Belli ki kendilerini BlizzCon’a saklıyorlar ama hiç değilse azıcık bir şeyler gösterseydiniz canım olmuyor böyle.

Benim San Diego Comic-Con’da en önemli olarak gördüğüm şeyler bunlar. Elbetteki daha birçok şey var ama hepsine burada değinmem mümkün değil. Videolar hakkında görüşlerimi yukarıda yazdım. Belli ki ilerleyen zamanlarda sinema dünyası bir hayli renklenecek. Takibe devam…